BEYLERİN ŞEHRİNE DENİZ MANZARALI HANIMLAR LOKALİ

Ana Sayfa » HABERLER » BEYLERİN ŞEHRİNE DENİZ MANZARALI HANIMLAR LOKALİ

Beyşehir ilçesinde, yapımı tamamlanmak üzere olan “Hanımlar Lokali ve Şehir Konağı” hizmete girmek için gün sayıyor.
Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan “Hanımlar Lokali ve Şehir Konağı”nın çok yakında Beyşehirli hanımlara hizmet vermeye başlayacağını söyledi.Özaltun, mekanın hizmete girmesiyle ilçeye ayrı bir değer katacağını, hanımların yeni bir çekim merkezi haline geleceğini kaydetti.

Başkan Özaltun, Beyşehir’deki hanımlar lokali ve şehir konağının Konya’nın diğer ilçelerine göre önemli bir farklılık arz ettiğine de dikkati çekerek, “Beyşehir Hanımlar Lokali ve Şehir Konağımız, Konya’nın denizine nazır bir yerde inşa ediliyor. Denize nazır bir konak olsun diye de kot biraz daha yüksek tutularak inşaat çalışmaları yürütüldü ve göl biraz daha görülebilir hale getirildi.Beyşehirli hanımlarımız bu yönden de çok şanslı.Çünkü, böyle güzel bir deniz manzarasına sahip başka bir şehir konağı ve hanımlar lokali başka bir yerde bulunmuyor” diye konuştu.

Beyşehir Hanımlar Lokali ve Şehir Konağı inşaatının bitmek üzere olduğunu dile getiren Özaltun, Haziran ayı başında Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete açılacağını belirtti. Özaltun, şehir konağı bünyesinde hanımların kendilerinden en çok talep ettiği bayanlara özel bir yüzme havuzu olacağını da belirterek, şunları kaydetti:

“Yüzme havuzu dışında burada saunamız, fitnesimiz, spor salonlarımız olacak. Mekanda, KOMEK’teki gibi meslek edindirme eğitimleri verilecek. Kadınlarımız günlerini yapabileceği, gün boyu vakit geçirip muhabbet edebileceği bir mekana kavuşmuş olacak. Konya’nın denizine nazır çayını kahvesini yudumlayabileceği bir terası olacak. Beyşehir tarihte beylerin şehri olmuş ama hanımlarımız da bizim için çok kıymetli, çok değerli. Onlara verdiğimiz değer, hayata geçirilen böyle güzel eserlerle de ortaya konulmuş oluyor. Hanımlarımız, ne zaman açılacağını soruyorlar. İnşallah Mayıs ayı sonu, Haziran başı gibi Konya Büyükşehir Belediyemiz tarafından açılışını gerçekleştireceğiz. Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız diğer ilçelerde olduğu gibi Beyşehir’imizde de büyük yatırımlara imza atıyor. Başkanımız Tahir Akyürek Bey’e bu anlamda çok teşekkür ediyorum. Birçok ilçede hanımlar lokali ve şehir konağı inşaatı başladı ve bitti. İşte Beyşehir’de de tamamlanmak üzere ve hizmete çok yakında girecek. 2017 inşallah ilçemize bereketiyle geldi ve artık her alanda açılışların olduğu bir dönemi yaşamaya başladık. İnşallah önümüzdeki iki yıl Beyşehir için dolu dolu geçecek. Beyşehir Hanımlar Lokali ve Şehir Konağı’nın şimdiden hanımlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.”

AKPARTİ GENEL BAŞKANIMIZ & CUMHURBAŞKANIMIZ

SN. RECEP TAYYİP ERDOĞAN

FACEBOOKTA BİZ